Belka
Niedziela, 5 Grudnia 2021   imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WKU w Bielsku Podlaskim prowadzi nowy nabór do służby przygotowawczej

Data publikacji: 2019-07-08, Data modyfikacji: 2019-07-08
A A AWydrukDrukuj  
 
08-07-2019WKU w Bielsku Podlaskim prowadzi nowy nabór do służby przygotowawczej Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim prowadzi nowy nabór do służby przygotowawczej. Jest to rodzaj służby wprowadzony dla pełnoletnich kobiet i mężczyzn, którzy nigdy nie pełnili służby wojskowej. Głównym celem służby przygotowawczej jest wyszkolenie ochotników dające im możliwość podjęcia zawodowej służby wojskowej. WARUNKI POWOŁANIA   złożenie wniosku w WKU w terminie lipiec – sierpień 2019 posiadanie obywatelstwa polskiego niekaralność za przestępstwa umyślne wykształcenie co najmniej gimnazjalne posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia czynnej służby wojskowej (stosowne skierowania otrzymasz w WKU) WYNAGRODZENIE I UPRAWNIENIA W OKRESIE 4 MIESIĘCZNEGO SZKOLENIA   bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opieka medyczna, ubezpieczenie, ulgowe przejazdy, urlopy miesięczne uposażenie w okresie szkolenia w wysokości 1095 zł brutto na zakończenie szkolenia odprawa finansowa w wysokości 2250 zł brutto okres pełnienia służby przygotowawczej wlicza się do stażu pracy PERSPEKTYWY PO UKOŃCZENIU SZKOLENIA możliwość pełnoprawnego ubiegania się o powołanie do służby zawodowej w wybranej jednostce wojskowej (aktualne uposażenie szeregowego zawodowego – 2993 zł „na rękę”) wybrane dodatkowe uprawnienia w zawodowej służbie wojskowej (dodatkowe uposażenie roczne tzw. „trzynastka”, gratyfikacja urlopowa na każdego członka rodziny, stopniowy wzrost uposażenia z upływem lat służby, możliwość wyboru jednej z form zakwaterowania – w tym comiesięczne świadczenie mieszkaniowe zależne od miejsca pełnienia służby – garnizon Białystok – 660 zł „na rękę”)      

Pełna treść wiadomości na: 4740 at umbielskpodlaski.pl
umbielskpodlaski.pl, Źródło artykułu: umbielskpodlaski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bielski - położony na obszarze Zielonych Płuc Polski powiat z siedzibą w Bielsku Podlaskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie - Bielsk Podlaski, Brańsk, Boćki, Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki.. Granice powiatu od północy wyznacza dolina Górnej Narwi, zaś od wschodu – Puszcza Białowieska.

  Powiat bielski stanowi prężnie rozwijający się region, siedzibę wielu znanych firm w dziedzinie budownictwa – Budimex, Polbud, w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego - zakład mleczarski Mlekovita sp. z o.o., czy w zakresie produkcji napojów i wód - firma Hoop Polska sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola