Belka
Niedziela, 5 Grudnia 2021   imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie społeczności lokalnej w sprawie przyszłości Bielska Podlaskiego

Data publikacji: 2019-07-05, Data modyfikacji: 2019-07-05
A A AWydrukDrukuj  
 
05-07-2019Spotkanie społeczności lokalnej w sprawie przyszłości Bielska Podlaskiego We wtorek 2 lipca 2019 roku w siedzibie Bielskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami władzy samorządowej naszego Miasta. Głównym celem spotkania było zaangażowanie mieszkańców w prace związane z przygotowywaniem zakresu projektu w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju  „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2020. Projekt byłby odpowiedzią na niekorzystne zmiany społeczno-gospodarcze, zmiany środowiska,  niekorzystne zmiany przestrzenne, kulturowe, zachodzące w naszym mieście. Dofinansowanie projektu może wynieść od 3 do 10 milionów euro brutto, natomiast poziom dofinansowania do 100% kosztów kwalifikowalnych, z tego 60% można przeznaczyć na inwestycje, a 40% kosztów kwalifikowanych na tzw. „działania miękkie”. Spotkanie rozpoczął Burmistrz Bielska Podlaskiego i zaprosił wszystkich mieszkańców do współpracy w przeciwdziałaniu negatywnym trendom występującym w naszym mieście, poprzez zaangażowanie się w wypełnianie ankiet, i składanie pomysłów na lepszy jakościowo rozwój miasta. Dalszą część spotkania  poprowadziła Pani Bożena Teresa – Zwolińską - Zastępca Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Przedstawiła charakterystykę oraz ogólne założenia konkursu. Zaprezentowała narzędzia badawcze do sporządzenia kompleksowej diagnozy problemów rozwoju miasta (ankiety) i podkreśliła, że  każdy głos jest ważny.   ANKIETA   Zachęcała również mieszkańców do przedstawiania własnych pomysłów na uczynienie Bielska Podlaskiego – miastem atrakcyjnym i nowoczesnym. Pomysły można zgłaszać wypełniając  fiszkę projektową.   FISZKA PROJEKTOWA   W ostatniej części spotkania przeprowadzono sesję pytań i odpowiedzi oraz zachęcono uczestników spotkania do dyskusji. Należy podkreślić, że opinia mieszkańców jest bardzo ważna przy diagnozie niekorzystnych zjawisk jak również w formułowaniu pomysłów dotyczących rozwoju miasta. Pozyskanie takich informacji umożliwi zidentyfikowanie działań, które należy przeprowadzić w przyszłości,  żeby w Bielsku Podlaskim żyło się lepiej, a miasto było atrakcyjnym miejscem do mieszkania i zakładania biznesu. Zebrane dane zostaną wykorzystane podczas przygotowania wnioskudo ww konkursu.      

Pełna treść wiadomości na: 4739 at umbielskpodlaski.pl
umbielskpodlaski.pl, Źródło artykułu: umbielskpodlaski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bielski - położony na obszarze Zielonych Płuc Polski powiat z siedzibą w Bielsku Podlaskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie - Bielsk Podlaski, Brańsk, Boćki, Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki.. Granice powiatu od północy wyznacza dolina Górnej Narwi, zaś od wschodu – Puszcza Białowieska.

  Powiat bielski stanowi prężnie rozwijający się region, siedzibę wielu znanych firm w dziedzinie budownictwa – Budimex, Polbud, w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego - zakład mleczarski Mlekovita sp. z o.o., czy w zakresie produkcji napojów i wód - firma Hoop Polska sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola