Belka
Niedziela, 5 Grudnia 2021   imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świetny start bielszczanina w ekstremalnie trudnych zawodach

Data publikacji: 2019-07-01, Data modyfikacji: 2019-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
01-07-2019Świetny start bielszczanina w ekstremalnie trudnych zawodach Bielszczanin Mariusz Wowtoniuk wziął udział w najtrudniejszym triathlonie rozgrywanym w naszym kraju. Na dodatek zawody ukończył na bardzo wysokim siódmym miejscu. Jego wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Bielsk Podlaski. Beskid Extreme Triathlon „Diablak” odbył się 15 czerwca 2019 r. w Żywcu. Jest to najtrudniejszy rozgrywany w Polsce triathlon na pełnym dystansie zawodów określanych jako Ironman Triathlon. Startujący sportowcy mają do pokonania dystans 3,8 km wpław, 180 km do przejechania rowerem oraz 44 km biegu. Wszystko odbywa się w masywie górskim, a suma przewyższeń wynosi 5500 metrów. Meta zlokalizowana jest na szczycie Babiej Góry (zwanej też Diablakiem). Ze względu na ogromny poziom trudności niewielu zawodników decyduje się na start. W tym roku wystartowało 41 zawodników, z czego tylko 23 ukończyło zawody w limicie czasu i zameldowało się na szczycie Babiej Góry. Dodatkowym utrudnieniem była bardzo wysoka temperatura sięgająca 35 stopni Celsjusza. Tym większym osiągnieciem jest siódme miejsce zajęte przez Mariusza Wowtoniuka z Bielska Podlaskiego z czasem 15 godzin i 17 minut, który tym samym stał się pierwszym bielszczaninem na mecie tego górskiego ekstremalnego triathlonu. Gratulujemy! Wydarzenie miało miejsce 15.6.2019 r.

Pełna treść wiadomości na: 4730 at umbielskpodlaski.pl
umbielskpodlaski.pl, Źródło artykułu: umbielskpodlaski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bielski - położony na obszarze Zielonych Płuc Polski powiat z siedzibą w Bielsku Podlaskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie - Bielsk Podlaski, Brańsk, Boćki, Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki.. Granice powiatu od północy wyznacza dolina Górnej Narwi, zaś od wschodu – Puszcza Białowieska.

  Powiat bielski stanowi prężnie rozwijający się region, siedzibę wielu znanych firm w dziedzinie budownictwa – Budimex, Polbud, w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego - zakład mleczarski Mlekovita sp. z o.o., czy w zakresie produkcji napojów i wód - firma Hoop Polska sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola