Belka
Niedziela, 5 Grudnia 2021   imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie pod hasłem "Senior na drodze"

Data publikacji: 2019-06-19, Data modyfikacji: 2019-06-21
A A AWydrukDrukuj  
 
19-06-2019Spotkanie pod hasłem „Senior na drodze” „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie z mieszkańcami Bielska Podlaskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Akcja, zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, była skierowana przede wszystkim do seniorów w wieku 60+. Partnerem strategicznym akcji była policja, a partnerem lokalnym – Miasto Bielsk Podlaski. W spotkaniu w bibliotece uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim na czele z kom. Leszkiem Krawcem – Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, reprezentanci Urzędu Miasta Bielsk Podlaski i gospodarza, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także bielscy seniorzy, w tym przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów, Bielskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Szansa”. Spotkanie przeprowadził Mariusz Sztal – przedstawiciel organizatora akcji. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać ciekawego wystąpienia policjanta na temat bezpieczeństwa i poruszania się po lokalnych drogach, ulicach i chodnikach oraz obejrzeć filmy, których bohaterami byli głównie seniorzy i porównać swoje zachowanie, jako użytkownika ruchu drogowego, z sytuacjami w nich prezentowanymi. Uczestnicy akcji, którzy przybyli na spotkanie na rowerach, mogli zostawić je w serwisie rowerowym zlokalizowanym w namiocie, który był ustawiony przed wejściem do biblioteki. Rowery były tam poddawane bezpłatnemu przeglądowi technicznemu oraz uzupełniane o elementy wyposażenia obowiązkowego, związanego z bezpieczeństwem. Wydarzenie miało miejsce 18.6.2019

Pełna treść wiadomości na: 4714 at umbielskpodlaski.pl
umbielskpodlaski.pl, Źródło artykułu: umbielskpodlaski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bielski - położony na obszarze Zielonych Płuc Polski powiat z siedzibą w Bielsku Podlaskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie - Bielsk Podlaski, Brańsk, Boćki, Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki.. Granice powiatu od północy wyznacza dolina Górnej Narwi, zaś od wschodu – Puszcza Białowieska.

  Powiat bielski stanowi prężnie rozwijający się region, siedzibę wielu znanych firm w dziedzinie budownictwa – Budimex, Polbud, w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego - zakład mleczarski Mlekovita sp. z o.o., czy w zakresie produkcji napojów i wód - firma Hoop Polska sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola