Belka
Niedziela, 5 Grudnia 2021   imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przyszłość Bielska zależy od każdego mieszkańca. Ankieta i fiszka.

Data publikacji: 2019-06-27, Data modyfikacji: 2019-06-29
A A AWydrukDrukuj  
 
27-06-2019Przyszłość Bielska zależy od każdego mieszkańca. Ankieta i fiszka. Burmistrz Miasta serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w tworzeniu programu „Rozwój Lokalny Miasta Bielsk Podlaski”. Aby umożliwić mieszkańcom wyrażenie opinii, Urząd Miasta przygotował zamieszczoną poniżej, anonimową ankietę. Wypełnienie ankiety ułatwi ustalenie co należy zrobić, żeby w Bielsku Podlaskim żyło się lepiej, a nasze miasto było atrakcyjnym miejscem do mieszkania, pracy i wypoczynku. Odpowiedzi na zadane pytania zostaną przeanalizowane, a  następnie wykorzystane podczas tworzenia wniosku do programu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pod nazwą „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2020. Nabór jest skierowany do polskich gmin posiadających status miasta, znajdujących się na liście 255 miast wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jako miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze. Na liście tej znalazł się również Bielsk Podlaski. Dofinansowanie projektu wynosi od 3 do 10 milionów euro brutto. Poziom dofinansowania wynosi do 100% kosztów kwalifikowalnych, z tego 60% można przeznaczyć na inwestycje, a 40% kosztów kwalifikowanych na tzw. „działania miękkie”. Realizacja projektu musi wynikać z analizy potrzeb miasta i odpowiadać na zdiagnozowane problemy. W związku z tym przeprowadzane są wśród mieszkańców badania ankietowe, dotyczące funkcjonowania miasta we wskazanych w Programie obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym, przestrzennym, instytucjonalnym, kulturowym. Pytania dotyczą występowania oraz nasilenia problemów w różnych wymiarach na terenie Bielska Podlaskiego. Ankieta powinna dać odpowiedź na pytanie: Co należy zrobić, aby w Bielsku Podlaskim żyło się lepiej, a miasto było atrakcyjnym miejscem do mieszkania, pracy i odpoczynku? Wypełnienie ankiety w formie elektronicznej to tylko chwila. Można ją znaleźć pod poniższym linkiem: ANKIETA(kliknij)   Niezwykle pomocne podczas przygotowywania programu będzie też wypełnienie przez mieszkańców fiszki projektowej programu ,,Rozwój Lokalny Miasta Bielsk Podlaski” i zaproponowanie przedsięwzięć, które można byłoby uwzględnić w Programie Rozwoju Lokalnego. Przedsięwzięcia mogą być zarówno przedsięwzięciami inwestycyjnymi jak i nie inwestycyjnymi tzw. ,,miękkimi”. Przedsięwzięcia powinny odpowiadać na zdiagnozowane problemy i zmierzać do poprawy życia mieszkańców naszego miasta. Fiszka w formie edytowalnej jest dostępna pod poniższym linkiem: FISZKA PROJEKTOWA(kliknij)   Ankieta oraz fiszka projektowa programu ,,Rozwój Lokalny Miasta Bielsk Podlaski” będą udostępnione także w formie papierowej w biurze podawczym Urzędu Miasta Bielsk Podlaski przy ul. Mikołaja Kopernika 1 (na parterze, tuż przy wejściu głównym, w pokoju nr 16). Załączniki: Fiszka projektowa w wersji edytowalnej (docx) (22.74KB)

Pełna treść wiadomości na: 4724 at umbielskpodlaski.pl
umbielskpodlaski.pl, Źródło artykułu: umbielskpodlaski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bielski - położony na obszarze Zielonych Płuc Polski powiat z siedzibą w Bielsku Podlaskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie - Bielsk Podlaski, Brańsk, Boćki, Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki.. Granice powiatu od północy wyznacza dolina Górnej Narwi, zaś od wschodu – Puszcza Białowieska.

  Powiat bielski stanowi prężnie rozwijający się region, siedzibę wielu znanych firm w dziedzinie budownictwa – Budimex, Polbud, w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego - zakład mleczarski Mlekovita sp. z o.o., czy w zakresie produkcji napojów i wód - firma Hoop Polska sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola