Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obowiązki właściciela psa

Data publikacji: 2019-04-02, Data modyfikacji: 2019-04-02
A A AWydrukDrukuj  
 
02-04-2019Obowiązki właściciela psa Większość z nas kocha swoich podopiecznych i poświęca im wiele uwagi i miłości. Poniżej znajduje się lista obowiązków, które z reguły są przestrzegane, ale niektórych może nie jesteśmy nawet świadomi. Dlatego przypominamy i zachęcamy do ich przestrzegania. W przypadku, gdy utrzymujesz psa na łańcuchu pamiętaj: długość łańcucha nie może być krótsza niż 3 metry, utrzymywanie psa na łańcuchu nie może przekraczać 12 godzin na dobę. Będąc właścicielem lub opiekunem psa zapewnij: coroczne szczepienie przeciwko wściekliźnie, schronienie przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, dostęp do światła dziennego, odpowiednią karmę i stały dostęp do świeżej wody, pomieszczenie, klatkę lub kojec, w których zwierzę będzie miało możliwość swobodnej zmiany pozycji ciała. Będąc właścicielem lub opiekunem psa masz obowiązek: sprzątać po nim z miejsc ogólnodostępnych (klatek schodowych, chodników, trawników itp.), a nieczystości wrzucać do zwykłych ulicznych koszy na odpady, w miejscach publicznych prowadzić psa na smyczy i w kagańcu (dopuszcza się puszczanie psów luzem w miejscach, gdzie nie powoduje to uciążliwości dla innych osób, pod warunkiem, że psy są w kagańcu i pod nadzorem właściciela), zabezpieczyć nieruchomość przed niekontrolowanym wydostaniem się zwierzęcia na zewnątrz, umieścić tabliczkę informującą o utrzymywaniu psa na nieruchomości, stosować się do zakazów wprowadzania psów na niektóre miejsca (za wyjątkiem psów przewodników), np. place zabaw. Do sprawowania należytej kontroli nad naszym pupilem zobowiązuje także Kodeks wykroczeń. Wskazuje on w art. 77 §1, że: „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.” Oczywiście, nie w każdej sytuacji, tylko my odpowiemy za niebezpieczne zachowanie naszego psa. Warto pamiętać również o treści art. 78 Kodeksu wykroczeń, zgodnie z którym: „ Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.” Fot. Pixabay

Pełna treść wiadomości na: 4528 at umbielskpodlaski.pl
umbielskpodlaski.pl, Źródło artykułu: umbielskpodlaski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bielski - położony na obszarze Zielonych Płuc Polski powiat z siedzibą w Bielsku Podlaskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie - Bielsk Podlaski, Brańsk, Boćki, Brańsk, Orla, Rudka, Wyszki.. Granice powiatu od północy wyznacza dolina Górnej Narwi, zaś od wschodu – Puszcza Białowieska.

  Powiat bielski stanowi prężnie rozwijający się region, siedzibę wielu znanych firm w dziedzinie budownictwa – Budimex, Polbud, w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego - zakład mleczarski Mlekovita sp. z o.o., czy w zakresie produkcji napojów i wód - firma Hoop Polska sp. z o.o.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola