Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

2017.08.20 Pelikan Łowicz – Tur Bielsk Podlaski 6:1 (2:1) skrót

Wynikiem 6-1 dla Pelikana Łowicz zakończył się 20 sierpnia 2017 r mecz na stadionie przy ulicy Starzyńskiego. Rywalem biało-zielonych był BKS Tur Bielsk Podlaski. Tak widowiskowych i skutecznych spotkań w wykonaniu podopiecznych Marcina Płuski kibice Pelikana Łowicz życzyliby sobie w trakcie całego sezonu. Dzisiejszy mecz z BKS Tur Bielsk Podlaski zakończył się wynikiem 6-1, choć pierwsze minuty meczu nie zapowiadały takiego końca. Piłka po raz pierwszy w trakcie 90 minut umieszczona została w bramce Pelikana. Gola dla Tura w 17. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym strzelił Paweł Łochnicki. Na odpowiedź kibice „Ptaków” musieli czekać do 30 minuty. Wówczas futbolówkę w siatce umieścił Grzegorz Wawrzyński, zaś niespełna dziewięć minut później wynik podwyższył Przemysław Bella. Zanim to się jednak stało, kibicom mocno podpadł Daniel Ciechański, który nie wykorzystał stuprocentowej akcji i nie umieścił piłki w bramce rywali. Mimo tego, pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pelikana. Po przerwie podopieczni Marcina Płuski zafundowali deszcz bramek, choć były okazję, których drużynie nie udało się wykorzystać, jak na przykład ta w 60. minucie, kiedy piłka odbiła się od linii bramkowej i zawróciła. Nic jednak straconego, w 60. minucie spotkania strzałem głową prowadzenie Pelikana podwyższa Mateusz Kasprzyk, a cztery minuty później na listę strzelców wpisuje się Rafał Parobczyk. W 75. minucie wpada kolejna, piąta już bramka. Jej strzelcem był Sebastian Kaczyński, zaś na osiem minut przed zakończeniem spotkania pięknym strzałem spoza pola karnego piłę w siatce umieszcza Taras Yavorsky. Pelikan zasłużenie wygrywa mecz 3. kolejki wynikiem 6-1. Trzymamy kciuki, oby cały sezon wyglądał tak, jak dzisiejszy mecz.